O nás

Milí návštevníci,

 

vitajte na stránke KTC Bratislava, dovoľte, aby sme Vám predstavili náš príbeh............:-)

Tanečná škola KTC je nielen centrum tanca, ale aj centrom priateľov, rodiny, a ľudí, ktorí milujú tanec, sú mu oddaní pracovne aj v súkromí, tanec nás kedysi v živote spojil, a spája do dnes.

Prvá história sa písala v roku 1998, kedy Miroslav Balún ( Mirko),  opustil Interklub Madit Bratislava, a založil svoju vlastnú školu v Karlovej Vsi, v priestoroch slávneho karloveského Kamel klubu- dnešný kultúrny dom :-). Medzi prvú generáciu tanečníkov Kamel klubu, patrila naša dnešná trénerka, opora a riaditeľka Kristína Ondrovičová, ale aj náš expert na dospelácke kurzy Peter Adamčík. :-) Škola sa postupne rozrastala, až nám Kamel klub, začal byť malý. Tancovať chodili karloveské deti, mládež, dospeláci, ako aj stredné školy. Posledných 10 rokov sme sa snažili nájsť priestor, ktorý by bol našim domovom- tanečnou alma máter pre našich tanečníkov: niaku sáličku, so šatňou, kde by sme mohli tancovať 24 hodín denne :-) ( Naozaj radi tancujeme). Chceli sme zostať verní Karlovej Vsi, a byť blízko Karlovešťanom. V roku 2013 sa nám to konečne podarilo! Sami sme si prerobili a upravili priestory v ZŠ Majerníková: a vzniklo naše prvé, vlastné dieťa: Tanečné štúdio KTC!!! V tomto čase sme už mali za sebou pekné výsledky, naši tanečníci uspeli medzinárodne, patrili medzi najlepších na Slovensku. Štúdio bolo super, ale trošku, trošku, .....malé.....pre štandardné tance. A tak...sme hľadali ďalej...:-) V roku 2014 sme našli niečo naozaj veľké!!! Mirko s Kikou dlho zvažovali, pre a proti, ísť do toho, či nie, ale keďže obaja sú dobrodruhovia, ktorí sa nevzdávajú: prijali novú výzvu! Spoločnými silami, sme vytvorili to, čo sme dlho, dlho nosili ako svoj tanečný sen v našich mysliach :). Mirko zabezpečil stavebnú časť, Kika v sebe objavila dizajnérku, a vytvorila náš veľký tanečný dom v centre Bratislavy: Tanec v meste, na Tehelnej ulici. Naši priatelia sa nás pýtali: vy odchádzate z Karlovej Vsi? no...neodchádzame...stále tam zostáva veľký kus histórie, všetci sme tam dreli hodiny a hodiny na parkete, a Karlova Ves priprástla k našim srdciam, a stále v Tanečnom štúdiu Majerníkova aj trénujeme. Ale, odpoveďou nám stále je: príďte sa k nám na Tehelnú pozrieť....a pochopíte, prečo sme tu :-) Mirko a Kika vytvorili miesto, kde srdce tanečníka zaplesá :-) Keď vstúpite, všetky otázky sú zodpovedané sami, a vaša jediná je: kedy si tu môžem zatancovať? aký máte pre mňa kurz? :-)

Náš tím vznikal časom, ako ste sa práve dočítali. Základ tvorí tím: Mirko Balún a Kristínka Ondrovičová. Keďže Mirko je veľmi všestranný a úspešný človek, ktorý ma aj veľa iných pracovných aktivít,v súčasnosti je dušou a výkonným riaditeľom Kika. S podporou Mirka vedie každý deň v roku tanečnú školu, trénuje naše majstrovské páry ( máme naozaj skvelých tanečníkov :-)), a snaží sa o to, aby sme boli viditeľní na mape tanečného sveta. 

KTC by však dnes už iba o Mirkovi a Kike nemohlo existovať. V Tanci v meste máme celkom 3 tanečné sály, v ktorých trénujú naši skvelí, empatickí a skúsení lektori: Peťo Adamčík, so svojou polovičkou Katkou Adamčákovou ( meno je napísané správne, naozaj sa stretli dve osoby, ktoré tvoria pár, skoro s rovnakým priezviskom :-)), Viktor Palles- ktorý Vás naučí tancovať po slovensky, maďarsky, nemecky, anglicky ( neuhádli by ste, že je to rodná reč je maďarčina :-)). O našich super lektoroch, si viac môžete prečítať ich "príbeh tanca" v rubrike Lektori.

Ak sme Vás zaujali naším príbehom, a dočítali ste sa až sem, sme veľmi radi. Sme skupina nadšencov, priateľov, ktorí radi tanec učia a tanec je náš život. Presvedčte sa sami, prezrite si našu ponuku kurzov a príďte medzi nás!