uvod

KTC Bratislava

CENTRUM TANCA

VITAJTE V TANEČNEJ ŠKOLE KTC!

Ponúkame Vám tanečné kurzy spoločenských a latinsko-amerických tancov v Bratislave, ako aj športovo-tanečný tím majstrov Slovenska pre deti a mládež

GARANTUJEME VÁM:

PROFESIONÁLNYCH A SKÚSENÝCH LEKTOROV

CENU UŽ OD 35,- EURO/KURZ

NOVÉ A PRIESTRANNÉ TANEČNÉ SÁLY

ĽAHKO DOSTUPNÉ V CENTRE MESTA

NÁŠ TÍM

KRISTÍNA

tanečný šport

KATARÍNA

tanečná príprava MINI dance,
svadobná príprava

PETER

kurzy pre dospelých,
svadobná príprava

VIKTOR

kurzy pre dospelých,
svadobná príprava

KONTAKTY

KONTAKTUJTE NÁS

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
+421 911 025 050

NAVŠTÍVTE NÁS

Tehelná 26, Bratislava - Nové Mesto

Majerníkova 60, Bratislava - Karlova Ves

OTVÁRACIE HODINY

Po-Pia 15.00-21.00 

Čítať ďalej: uvod

Denný tanečný tábor KTC

Počas leta sme mali denný tanečný tábor, prvýkrát v priestoroch Tanca v meste na Tehelnej, no napriek menšiemu počtu detí, atmosféra bola super. Decká sa naučili tancovať rôzne štandardné a latinsko- americké tance, dobre sa pri tom zabavili, vyrobili si sukničky, a na záver tábora predviedli na vystúpení krásne choreografie..

Tešíme sa už na ďalšie leto, aby sme to mohli znovu naplno roztočiť na tábore.. :-)

 

IMG 6928IMG 6936IMG 6634IMG 6654IMG 6657IMG 6692

 

Kde sa tábor konal?

V centrále KTC: Tanec v meste, Tehelná 26, Bratislava 83103

 

Od kedy do kedy?

od 8.00 do 17.00 hod.

 

Čo bolo v cene zahrnuté?

Tanečný a kreatívny program, materiál na aktivity, strava 3x denne, pitný režim- počas 5 dní

 

 

 

Karlova Ves: Tanečné štúdio KTC

Naše tréningové priestory v Karlovej Vsi nesú meno: Tanečné štúdio KTC! Nájdete nás na adrese Majerníkova 60- je to budova Základnej školy, ktorá sa nachádza súbežne s hlavnou cestou, vedľa autobusovej zástavky ZŠ Majerníkova. Sme na prízemí, náš vlastný vchod a zvonček je zo spodnej strany budovy, kde uvidíte schody a mrežovanú bránu. Keď ste nás už našli, vitajte :-)

Priestory sme sami rekonštruovali v roku 2013, v zložení realizačného tímu: staviteľ Mirko Balún a kolektív RTA, s.r.o., dizajn a zariadenie Kika Ondrovičová. Štúdio KTC v sebe skrýva: 

Tanečnú sálu so zrkadlami, a hudobnou aparatúrou veľkosti 10x7 metra

Šatne

Recepciu s posedením a kuchynkou

Toalety a sprchu

Všetko zariadené a opatrované s láskou tanečníkov :-)

studio KTC 2

 

Nové mesto: Tanec v meste

Tanečné centrum KTC v lokalite Nové mesto, sa nazýva veľmi výstižne: Tanec v meste. Symbolizuje to fakt, že sa tu tancuje tanec "všehodruhu", od detí po dospelých, a zároveň upozorňuje na centrálnu lokalitu: nachádzame sa blízko Trnaského mýta, a centra Bratislavy. Jednoducho: Tanec v meste- vitajte! :-) 

Ak by sme Vás nechali hádať- v akej budove sa nachádzame, určite by ste neuhádli! Je veľká, červenej farby...je to výrazná budova na Tehelnej ulici...a je to Poliklinika! Áno správne, Poliklinika! Tanec v meste má vlastný vchod priamo z ulice- vlastným schodiskom z hlavnej terasy vojdete priamo do našej recepcie. Naši zákazníci často hovoria, že vstúpili do iného sveta, ako Alica v krajine zázrakov má čarovný šatník, našimi schodmi vojdete do krásneho, tanečného sveta!

Podľa našej filozofie, k tancu a pohybu patrí aj estetika, a dostatok priestoru. Preto Tanec v meste poskytuje celkom 600m2 úžitkovej plochy a disponuje v skutku nadpriemernými tanečnými sálami pre tanečné kurzy:

Spoločenská sála - naša najväčšia sála zariadená s luxusom a eleganciou spoločenského lesku, vhodná pre profesionálnych tanečníkov ako aj tanečné kurzy pre verejnosť

Stredná sála - vhodná pre všetky tanečné a športové žánre

Malá sála- pre menšie skupinové tréningy a individuálne hodiny

Recepcia s občerstvením a posedením

Šatne

Toalety, sprcha

Tanec v meste sme slávnostne otvorili 1.apríla 2015. Priestory prešli kompletnou stavebnou rekonštrukciou, ktorú realizoval Mirko Balún s kolektívom RTA, s.r.o. Návrh dizajnu a realizáciu interiéru zabezpečila Kika Ondrovičová. Vznikol dizajnovo jedinečný, umelecký, a príjemný priestor, vhodný pre tanečné kurzy, tréningy, tanečné plesy, spoločenské oslavy, udalosti, svadby, konferencie, teambuildingy. Veď posúďte sami, ako sa Vám u nás páči.

1.9.2015 sme začali plnú prevádzku v Tanci v meste. Stali sme sa obľúbeným miestom tanca, zorganizovali sme prvých 5 venčekových plesov v našej spoločenskej sále, hostili sme Reprezentačné sústredenie SZTŠ. Od marca 2016 organizujeme obľúbenú nedeľnú Tančiareň. Naše aktivity sa rozširujú a profesionalizujú vďaka výbornému tímu lektorov a vďaka spokojným zákazníkom.

webka

 

 

O tanci

Milí návštevníci tanečnej školy KTC Bratislava,

dovoľte, aby sme Vás v nasledujúcich riadkov uviedli do problematiky tanca, jemne navnadili, aby ste tento pohyb skúsili, a pridali sa k nám, tanečným fanatikom. Bude nám potešením, naučiť Vás prvé kroky na tanečnom parkete...

Čo je to tanec?

Tanec sú opakované rytmické pohyby, za sprievodu hudby, prípadne i spevu.

Prečo robiť práve tanec? Dôvod je v skutuku veľa, nech sa páči:

  - Tanec rozvíja koordináciu pohybov, kontrolu tela a estetické cítenie

  - Povzbudzuje dobré držanie tela v každom veku

  - Spája športovanie s estetickou a spoločenskou stránkou pohybu

  - Je umeleckým, emocionálnym alebo erotickým vyjadrením myšlienok

  - Posiľňuje telo a poskytuje radosť zo života

  - Cibrí spoločenské správanie

  - Je to jedna z mála aktivít, ktorej sa môže venovať muž aj žena

  - Možnosť zoznámiť sa s osobou opačného pohlavia

Aký je rozdiel medzi spoločenským tancom a tanečným športom?

Tanečná škola KTC Bratislava sa zameriava na spoločenský tanec a tanečný šport. Pokiaľ hovoríme o nesúťažnej forme tanca, používame výraz spoločenský tanec, alebo v zahraničí často používaný výraz: social dancing. Pokiaľ sa tanečníci rozhodnú vyskúšať tanec aj na súťažiach, hovoríme už o tanečnom športe. Je to preto, lebo pohybová náročnosť a výkony tanečníkov boli zmerané a bolo zistené, že sa rovnajú športovým výkonom iných športových odvetví a tanečný šport sa zaradil medzi športy.

Aké tance patria do spoločenských tancov?

Tance delíme na dve veľké skupiny: štandardné tance a latinsko-americké tance.

Štandardné tance: anglický waltz, tango, viedenský valčík, quickstep, slowfox

Latinsko-americké tance: samba, cha-cha, rumba, paso-doble, jive

Pre akú vekovú skupinu je tanec vhodný?

Tanec má tú výhodu, že sa dá robiť od 3 do 99 rokov :-) Primerane každého zdravotnému stavu a fyzickej kondícii. Naša tanečná škola ponúka kurzy a krúžky práve pre tento vekový záber:

- tanečná príprava MINI dance pre deto 3-7 rokov

- tanečný šport pre deti 8-18 rokov

- venčekové kurzy pre 15-18- ročných

- tanečné kurzy pre dospelých od 19 do 99 rokov

Kedy sa dá začať?

Ak chcete mať doma malého majstra tanečného parketu, je vhodné deti prihlásiť čo najskôr- v rozpätí 3- 10 rokov. Lektori už v takomto mladom veku vedia v deťoch pestovať správne pohybové návyky. Ak má Vaše dieťa už viac- nezúfajte- dá sa začaž aj vo veku 11-18 rokov, a tanečníci vedia byť veľmi úspešní.

Ak chcete tancovať pre potešenie, tajnú túžbu z mladosti, pripravujete sa na ples, svadbu, alebo hľadáta koníček- začať môžete naozaj každý deň! Pozrite sa- kedy začína najbližší kurz, vyplňte Prihlášku v rubrike tanečné kurzy, a do 2 týždňov ste u nás na prvom kurze pre začiatočníka :-)